سه شنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۸، ۰۶:۲۹ ق.ظ

گرینفورگ

نهالستان گرینفورگ

نهالستان فورگ از جمله نهالستان های استان فارس است این نهالستان زیر نظر جهادکشاورزی استان فعالیت مربوط به تولید مرکبات و نهال های اصلاح شده را با بهره گیری از کادر مجرب متخصص در حوزه مشاوره و طراحی به انجام و از جهت بهره گیری از همکاری جهاد کشاورزی از تجارب و توانمندی های موثر برخوردار شده است.ما با بهره مندی از پشتوانه معنوی و لطف و عنایت پروردگار پا به عرصه تولید گذاشته ایم و در این راستا چشم امید به الطاف حق تعالی داریم و لا غیر.نظم،آراستگی،وقت شناسی،رعایت ادب،نزاکت،عدالت،انصاف و آمادگی برای ارائه خدمت و پاسخگو بودن درمقابل ارباب رجوع جهت انتقال تجارب و مشاوره های رایگان را از اصول مسلم و قطعی موفقیت خود می دانیم.دریافت هرگونه انتقاد،اظهار نظر و پیشنهاد از سوی همکاران را مشتاقانه ارج نهاده و از آن به عنوان زمینه ساز رشد و ارتقاء خدمات استفاده می نماییم.

آدرس:فارس-شهرستان دراب-منطقه فورگ-شهر دوبرجی-نهال مرکبات فورگ

تلفن تماس:

09173022426

احمدرضا رحیمی پور

بایگانی

تبلیغات

ما در شبکه های اجتماعی

۷ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۸ ثبت شده است

بکرایی یا بکرین میوه ای از دیار فورگ

بکرایی یا بکرین میوه ای از دیار فورگ ۰ نظر

دانستنیهای علمی : Aglemarmebs اغلب متعلق است به خانواده سداب و در هند ایران پاکستان، بنگلادش دیده شده است. این گیاه در هند بصورت سنتی بعنوان دارویی و غذا مورد استفاده قرار می گیرد.

خصوصیات ظاهری : بکرایی در ختچه ای در سایز متوسط است. خاردار و دارای برگ های مرکز نسبتاً دراز به طول۵ سانتی متر برگچه های آن ظاهر بیضوی نوک تیز نازک دارند. گل های آن دارای مشخصات کلی انواع Citvus ها و به رنگ سفید مایل به به سبزاست. منشا اصلی آن در هند بوده است . در جنوب ایران نیز وجود دارد میوه اش مدور به رنگ خاکستری گوشت دار و دارای طعم شیرین است. پوست بسیار

پرتقال شناسی

پرتقال شناسی ۰ نظر

پرتقال (به دری: مالته) میوه‌ای از خانواده مرکبات می‌باشد. درخت آن همیشه سبز و پر برگ است و ارتفاع آن تا ۱۰ متر هم می‌رسد.

ریشه پرتقال از جنوب شرقی آسیا (هندوچین) می‌باشد و یک میوه پیوندی است که در دوران باستان احتمالاً با پیوند نارنگی و دارابی پرورش داده شد. نوع ایرانی Persian Orange که ایتالیایی‌ها از قرن ۱۱ میلادی کشت آن را در جنوب اروپا رایج کردند تلخ بود و جای خود را از قرن ۱۵ میلادی به نوع شیرین تر داد که تاجران کشور پرتغال از هندوستان وارد و کشت کردند. برای همین هم در بسیاری از زبان‌های دنیا (یونانی، ترکی، ایرانی، عربی، بلغاری، گرجی و زبان جنوب ایتالیا) امروزه هنوز لغت میوه پرتقال با کشور پرتغال تشابه اسمی دارد. البته ریشه لغت انگلیسی (Orange) از نارنگ (سانسکریت) آمده و هم‌ریشه واژه نارنج (فارسی) و واژه‌های مشابه در بسیاری از زبان‌های دیگر از جمله ارمنی، اسپانیایی، و عربی

نهال های موجود

نهال های موجود ۰ نظر

لیمو خارگی(پایه نارنج)

لیمو خارگی(پایه لیمو)

لیمو خارکل(خارکوتاه)

لیمو محلی

لیموخاربلند(پیوندی)

لیمو مصری

لیمو مکزیکی(جدید)

پرتقال نافی

پرتقال توسرخ

پرتقال والن سیا

پرتقال محلی

بکره ای

نارنگی خاری

لیمو شیرین

نارنج

نهال گل رز

نهال گل شب بو

انجیر


اولویت شهرها برای کاشت نهال مرکبات

اولویت شهرها برای کاشت نهال مرکبات ۰ نظر

اولویت محصولی و مناطق مستعد کشت مرکبات در ایران

جیرفت_پرتقال،گریپ فروت،لیموشیرین،نارنگی

کهنوج_پرتقال،لیموشیرین،نارنگی

بم_شهداد_بافت_پرتقال،گریپ فروت،لیموشیرین،نارنگی

خفر_نارنگی محلی،پرتقال،لیموشیرین

جهرم_نارنگی،پرتقال،لیموشیرین

فیروز آباد،لیموشیرین،گریپ فروت،پرتقال

فسا_پرتقال،نارنگی

ممسنی_لیمون،گریپ فروت،پرتقال

استهبان_پرتقال

داراب و کازرون_پرتقال،نارنگی،لیموشیرین،گریپ فروت

پرتقال والنسیا (Rhode Valencia)

پرتقال والنسیا (Rhode Valencia) ۰ نظر

میوه این رقم متوسط تا درشت، کشیده تا کمی کروی، کم بذر یا بی بذر است که در مرحله بلوغ بخوبی رنگ گرفته ولی بعد از آن تحت برخی شرایط دوباره سبز می شود. پوست میوه دارای ضخامت متوسط بوده وگوشت آن معطر، پرآب و معمولاً تا حدودی اسیدی است. در صورت نگهداری طولانی مدت میوه روی درخت ممکن است رنگ آنها در اواخر فصل مجدداً سبز شود. عمر انباری این رقم نیز بالاست. والنسیا برای کارخانجات فرآوری رقمی ایده آل محسوب می شود. در بین ارقام پرتقال درخت والنسیا بزرگ و قوی بوده و تاحدودی رشد آن عمودی است. باردهی این رقم بالا و سال آوری درآن شدید است. این رقم دارای قدرت سازگاری وسیعی نسبت به شرایط آب و هوایی است. 

خرید تضمینی

خرید تضمینی ۰ نظر

به نظر میرسد آنچه در خرید نهال مرکبات نقش مهمی ایفا میکند تضمینی بودن نهال می باشد. چرا که پس از به بار نشستن نهال اگر مشخص گردد نهال خریداری شده نهال مورد نظر نیست، علاوه بر متضرر شدن باغدار و مسائل تهیه و جایگزین کردن نهال، نهال جدید بخاطر بزرگ شدن نهال اطراف رشد مناسبی نخواهد داشت. لذا اولویت این سایت ارائه نهال تضمینی و دارای کیفیت برتر و البته قیمت مناسب به مشتریان می باشد. 

یک نهال خوب

یک نهال خوب ۰ نظر
یک نهال مرغوب باید از چندین نظر مورد بررسی قرار گرفته شود:اولین ‌گام رویت و دیدن برگ نهال میباشد که باید به رنگ سبز تند و یکدست باشد.ظاهر آن طبیعی و بدون پیچ خوردگی و نقص باشد. سپس به ساقه نهال نگاه کنید که مستقیم،صاف و کشیده بودن یکی از مشخصات مرغوبیت است .دیگر شاخصه سن نهال میباشد که بهترین سن یک ساله تا دو ساله میباشد که هرچه سن کمتر باشد مناسب تر است چون قابلیت سازش بیشتر با محیط جدید را دارد (‌نهال زیر یک سال و بالای دو سال مناسب کاشت و انتقال به خزانه اصلی نیست).اگر نهال انتخابی پیوندی میباشد باید دارای پیوندک و پایه باشد. ‌ریشه فراوان و دارای پرزه بودن هم ملاک دیگر نهال با کیفیت است.